кошик порожній

Окуляри та контактні лінзи - Підбір контактних лінз

07.11.2013

Окуляри та контактні лінзи - Підбір контактних лінз

Від того, наскільки правильно підібрані контактні лінзи, залежить гострота зору, здоров'я очей, відчуття комфорту, зручність в роботі.

 

Якщо лінзи підібрані правильно, пацієнт напевно стане прихильником контактної корекції зору.

Слід зазначити, що коли мова йде про підбір контактних лінз, це не означає, що йдеться про вибір марки або типу. Перш за все мова йде про повне і всебічне офтальмологічне обстеження, яке проведе лікар-контактолог, перш ніж визначить, які саме лінзи підходять конкретному пацієнту. На відміну від підбору окулярів, який багато в чому залежить від смаків пацієнта щодо форми і кольору оправи та типу очкових лінз, вибір контактних лінз не можна відбуватись за принципом «подобається - не подобається». Іншими словами, лінзи підбирає не сам пацієнт, а лікар.

Лікар-контактолог, на відміну від офтальмолога, спеціалізується саме на контактних методах корекції зору, тому купувати лінзи слід тільки після консультації з ним. Досвідчений фахівець не повинен обмежуватись простою перевіркою зору за таблицями та оглядом очей - перед тим, як дозволити пацієнтові носіння лінз, він повинен провести повну і всебічну діагностику.

На першому етапі обстеження лікар проводить огляд зовнішньої частини ока: рогівки, склери, зіниці, кон'юнктиви, стану повіки. Потім за допомогою спеціальної щілинної лампи виконується перевірка кришталика, склоподібного тіла, слізних проток. Потім лікар переходить до більш детального і важливого етапу - огляду очного дна. Це дозволяє точно діагностувати можливі захворювання, які можуть стати протипоказанням до носіння контактних лінз. І в кінці огляду лікар перевіряє гостроту зору, щоб визначити характер оптичного дефекту: короткозорість, далекозорість, астигматизм, пресбіопія. Тільки після такого ретельного обстеження лікар-контактолог може вирішити, який саме тип контактних лінз підходить пацієнту. Причому він зобов'язаний ознайомити з результатами огляду, а також повідомити радіус кривизни рогівки і силу лінз у діоптріях - це два найважливіших параметри, які потрібно знати при покупці контактних лінз.

У багатьох спеціалізованих кабінетах можна придбати лінзи прямо у лікаря, що проводив огляд. При цьому він підкаже, як їх правильно надіти, потім ще раз перевірить зір, щоб переконатися, що пацієнт добре бачить і не відчуває дискомфорту. Лікар неодмінно повинен розповісти про правила носіння лінз, догляду за ними, частоти зміни на нову пару. Лікаря можна задати будь-які запитання, причому попросити його письмово зафіксувати результати офтальмологічного обстеження і рекомендації.

Коментарі

Поки немає коментарів

Додати коментар