кошик порожній

Що краще для корекції зору?

08.02.2014

Що краще для корекції зору? Носити окуляри чи контактні лінзи? Відповідь на це питання залежить від ваших власних уподобань. Стиль життя, комфорт, зручність, бюджет та естетика - це фактори , які впливають на ваш вибір.

Перш ніж зробити вибір між контактними лінзами та окулярами , потрібно розуміти , що не обов'язково одне краще ,за інше , кожен вид корекції має свої плюси та мінуси з точки зору  простоти використання та здоров'я очей.
Окуляри мають багато переваг у порівнянні з контактними лінзами. Вони не потребують особливого очищення та обслуговування , вам не потрібно торкатися  своїх очей (зменшення ризику розвитку очних інфекцій) , окуляри коштують дешевше , ніж контактні лінзи в довгостроковій перспективі , оскільки не потребують такої частої заміни Окуляри також можуть підкреслювати вашу індивідуальність та виступати модним аксесуаром.

Потрібно сказати,що контактні лінзи, в свою чергу, мають багато переваг у порівнянні з окулярами . Контактні лінзи вдягаються просто на очі , тому  зір , особливо периферійний , нічим не обмежується . Ви можете займатись спортом та активним відпочинком , не побоюючись , що окуляри впадуть або зламаються. Ви навіть можете змінити колір ваших очей за допомогою кольорових контактних лінзх.
Що ж краще для ваших конкретних потреб і способу життя – окуляри чи контактні лінзи ? Ось перелік переваг та недоліків кожного типу корекції зору , які допоможуть вам зробити свій вибір .
Контактні лінзи за і проти.

 Переваги                                                                                                                                                                                                                               ✔ Контактні лінзи співпадають з кривизною ока , забезпечують більш широке поле зору і викликають менше спотворень і перешкод , ніж корекційні окуляри.

✔ Контактні лінзи не заважають при заняттях спортом і фізичними вправами.

✔ Контактні лінзи не будуть вступати в дисгармонію з вашим одягом.

✔  На контактні лінзи ,зазвичай, не впливають погодні умови, вони не будуть запотівати в холодну погоду , як окуляри .

✔ Якщо ви хочете побачити , як ви будете виглядати з іншим кольором очей , ви можете експериментувати з кольоровими контактними лінзами.

Недоліки

✖ Деякі люди мають проблеми  при користуванні контактними лінзами (в більшості випадків це виправляється  правильною технікою і практикою).

✖ Контактні лінзи зменшують кількість кисню , що досягає очей ,це може викликати або посилити тяжкість синдрому сухого ока .

✖ Контактні лінзи вимагають належного догляду  і щоденного очищення , щоб уникнути потенційно серйозних очних інфекцій. Якщо ви не можете належним чином доглядати за лінзами та вчасно їх міняти , вважається, що краще носити одноденні лінзи .

✖ Якщо ви часто засинаєте в лінзах , а прокинувшись бачите ,що ваші очі почервоніли, відчуваєте «пісок» в очах,  можна розглянути варіант тривалого носіння контактних лінз –деякі контактні лінзи можуть призначатись на строк до 30 днів безперервного носіння.

Окуляри за і проти

Переваги

✔ Носіння окулярів знижує потребу доторкатися до очей , що в свою чергу знижує ймовірність подразнення очей або розвитку інфекції ока .

✔ Якщо у вас сухі або чутливі очі , окуляри не посилять проблему .

✔ окуляри ,як правило , дешевші , ніж контактні лінзи протягом тривалого часу. Вам не потрібно так часто міняти окуляри (якщо ви не розбити їх!) ,  якщо у вас змінився зір, ви можете просто поміняти лінзи в тій самій оправі.

✔ Оправа є модним аксесуаром і може  красномовніше, ніж слова розповісти про вашу особистість і стиль  .

✔ Окуляри мають деякий захист від екологічних факторів , таких як вітер , пил та сміття.

Недоліки

✖ окуляри знаходяться на відстані близько 12 мм від очей , тому периферійний зір може спотворюватися . Деякі люди скаржаться на те, що не можуть звикнути до окулярів взв"язку з тим що обертається голова, з"являється нечітке зображення, “піднімається” підлога,особливо, коли вперше починають носити окуляри або при зміні рецепта .

✖ Деяким людям не подобається , як вони виглядають в окулярах,вони відчувають дискомфорт та соромляться їх носити.

✖ Якщо у вас велика короткозорість або далекозорість , край лінз в окулярах може бути товстим і непривабливим ,а ваші очі можуть виглядати неприродно зменшеними або збільшеними..

✖ окуляри не завжди дають оптимальну корекцію зору, особливо при великих цифрах короткозорості, астигматизмі, вони запотівають в холодну погоду.

✖ Деякі окуляри можуть постійно тиснути на ніс і за вухами , що призводить до головного болю та загального дискомфорту.


Завдяки досягненням в технології контактних лінз , більшість людей можуть успішно носити контактні лінзи , навіть якщо вони вважають ,що основним видом корекції зору, мають бути окуляри
Тому рішення носити контактні лінзи , або окуляри, і коли носити їх, як правило , це питання особистих переваг .

Майте на увазі,  якщо ви носите контактні лінзи повний робочий день , ви повинні мати правильно підібрані окуляри  для того, щоб у разі необхідності, припинити носити лінзи  через очну інфекцію або подразнення , або щоб дати очам відпочити.

Коментарі

Поки немає коментарів

Додати коментар